Novinky emailom

Vaša emailová adresa :

powered by Estheticon
Lekáren zdravie

PLASTICKÁ CHIRURGIA / KOREKCIE JAZVY

Chirurgická korekcia | Cenník služieb

Jazvy po predošlých chirurgických zákrokoch napr. po apendektómii (operácii slepého čreva), operácii pruhu, alebo rôznych úrazoch bývajú častokrát neželanej veľkosti a tvaru, roztiahnuté alebo majú nevyhovujúce sfarbenie. Chirurgické odstránenie takejto jazvy je jednou z možností korekcie. Výkon sa realizuje ambulantne, výber stehov je potrebný na 7. až 14. deň v závislosti od lokalizácie pôvodnej jazvy.

Korekcia aplikáciou injekčného roztoku

Nie každú jazvu je možné, resp. vhodné upraviť chirurgicky – teda odstránením a opätovným zašitím kože. Jedná sa hlavne o tzv. keloidné a hypertrofické jazvy. Najčastejšie bývajú lokalizované na pleciach, v oblasti dekoltu, na chrbte ale aj inde na tele. Vznikajú po predošlej traumatizácii kože, úraze ale niekedy aj po adekvátnom chirurgickom ošetrení (napr. odstránení znamienka), či po nepatrnom podnete ako je napr. očkovanie, či dokonca uštipnitie hmyzom. Definitívna príčina ich vzniku nie je úplne objasnená.

Chirurgické odstránenie takejto jazvy je spojené s pomerne vysokým rizikom jej opätovného vzniku, niekedy i vo výraznejšej forme.

Správnou aplikáciou injekčného roztoku kortikoidných látok (napr. Diprophos) je možné dosiahnuť jej korekciu vo forme zmenšenia, oploštenia či vyblednutia. Roztok sa injekčne aplikuje priamo do jazvy. K zlepšeniu dochádza niekedy už po prvej aplikácii, no väčšinou je potrebných niekoľko opakovaní s približne mesačným odstupom.
Korekcia CO2 frakčným laserom

Využitie nášho moderného CO2 frakčného lasera prináša veľmi dobré výsledky pri korekcii niektorých typov jaziev. Veľmi časté a efektné sú korekcie jaziev vzniknutých po akné. Na dosiahnutie dobrého výsledku je potrebné ošetrenie opakovať 3-5krát v rozmedzí 3-5 týždňov.

Fotogaléria

Úvod

Zákroky

Vybavenie

Referencie

Otázky

Galéria

Cenník

Kontakt

Práca u nás