Novinky emailom

Vaša emailová adresa :

powered by Estheticon
Lekáren zdravie

LASEROVÁ MEDICÍNA / CHĹPKY

Epilácia – odstránenie nežiadúceho ochlpenia | Cenník služieb

Dopyt po epilácii IPL (intenzívne pulzné svetlo) a laserovom epilačnom ošetrení je neustále vysoký. Nie je to prekvapujúce, pokiaľ túto metódu porovnáme s odstraňovaním chĺpkov voskom alebo elektrickou ihlou, čo je nákladné, zdĺhavé a výrazné bolestivé. Epilácia svetlom trvale znižuje nežiadúce ochlpenie v oblasti tváre a celého tela v priebehu menšieho počtu zákrokov a s vyšším komfortom než pri tradičných postupoch.

Špeciálne filtrované pulzné svetlo ničí bunky, z ktorých vyrastajú chĺpky, zatiaľ čo kontaktné chladenie zaisťuje pacientov komfort

V deväťdesiatych rokoch sa americká spoločnosť Palomar® stala priekopníkom trvalého odstraňovania ochlpenia po tom, keď ako prvá získala pre tento postup certifikáciu FDA (Food and Drug Administration – najvyššia autorita udeľovania certifikácií v oblasti medicíny v USA). Od tej doby predstavujú lasery Palomar® priemyslový štandart, s ktorým sú všetky ostatné porovnávané a schvaľované z hľadiska silného patentového postavenia Palomar®. Aj napriek tomu, že sú lasery klinicky účinné, majú určité obmedzenia s ohľadom na fototyp – farbu pleti, farbu chĺpkov a „intenzitu“ ochlpenia. Neskoršie vývojové trendy nových technoógií Palomar® viedli k novej, priekopníckej technológii pulzného svetla, ktorá zlepšila klinické výsledky u širšej klientely.

S takouto technológiu IPL o špecifickej vlnovej dĺžke pre veľké body ožiarenia, kvalitným kontaktným chladením a technikou hladkého pulzu, je možné ošetrovať klientov širokého spektra fototypov, farby chĺpkov a jemnejšieho ochlpenia. Je klinicky dokázané, že hlavice Palomar® pre ošetrenie pulzným svetlom vykazujú pri odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia zo všetkých častí tela vrátane tváre, chrbta, hrudi, nôh, oblasti slabín, podpazušia, výsledky porovnateľné alebo lepšie, než tie dosiahnuté lasermi zlatého štandardu – no s väčším komfortom a v priebehu kratšieho času.

Výhody:

  • vynikajúce estetické výsledky
  • dlhodobé, trvalé výsledky
  • rýchle ošetrenie
  • vyspelá technológia kontaktného chladenia pre komfort klienta
  • účinnosť na širokú škálu fototypov (farby pleti a ochlpenia)
  • vhodné aj pre ošetrenie partií tváre a krku s veľmi tmavou pleťou

Ako funguje ošetrenie IPL (intenzívne pulzné svetlo) a epilácia?

Hlavica IPL zariadenia sa priloží priamo na miesto (na kožu) s nežiadúcim ochlpením, pričom cielené intenzívne pulzné svetlo ničí štruktúry, z ktorých vyrastajú nové chĺpky, zatiaľ čo vyspelá technológia kontaktného chladenia zabezpečuje pacientov komfort. Deštrukcia týchto štruktúr (fototermolýza) prebieha pri absorbcii vydaného svetla (záblesku) spomínanými štruktúrami. Po vydaní záblesku sa hlavica preloží na iné miesto a pokračuje sa v ošetrení. Koža v mieste ošetrenia môže zostať mierne začervenalá.

Počet potrebných ošetrení je v priemere 4-6 v závislosti od miesta a intenzity ochlpenia. Ošetrenie rovnakej oblasti sa opakuje približne po 1 mesiaci. Už po prvej epilácii j evidentné, že chĺpkov dorastá stále menej a že sú jemnejšie.

Asi mesiac pred ošetrením je potrebné vyhnúť sa opaľovaniu, nadmernému slneniu, soláriu, prípadne pokožku natierať krémom s vysokým ochranným faktorom. Približne rovnakú dobu pred zákrokom sa chĺpky nesmú vytrhávať (strojčekom, pinzetou, voskom). Asi 1-3 dni pred ošetrením je potrebné dlhé chĺpky oholiť žiletkou, keďže IPL pôsobí na štruktúry v koži, z k

Fotogaléria

Úvod

Zákroky

Vybavenie

Referencie

Otázky

Galéria

Cenník

Kontakt

Práca u nás