Novinky emailom

Vaša emailová adresa :

powered by Estheticon
Lekáren zdravie

PLASTICKÁ CHIRURGIA / GYNEKOMASTIA

Gynekomastia | Cenník služieb

Je problémom relatívne veľkého počtu mužskej populácie. Ide o zväčšenie prsníkov, väčšinou na obidvoch stranách. Prvé prejavy sa môžu objaviť už pred pubertou čo však môže mať hormonálny podklad a uvažovať o operácii by bolo predčasné. Pokiaľ však stav pretrváva aj roky po puberte alebo sa objaví v dospelosti, operačná korekcia môže byť namieste. Pred operáciou je potrebné vylúčiť iné možné príčiny daného stavu a podstúpiť endokrinologické a urologické vyšetrenie, sonografické vyšetrenie prsníkov, prípadne iné laboratórne testy. Gynekomastiu môžu vyvolať aj niektoré lieky alebo látky typu steroidov.


Gynekomastia môže mať niekoľko foriem, od čoho závisí aj typ korekčnej operácie. Môže ísť o zmnoženie prsnej žľazy (tzv. pravá gynekomastia), zmnoženie len tukového tkaniva alebo zmiešanú formu.

Významným prínosom v operačnej korekcii gynekomastie je použitie nášho prístroja SlimLipo, vďaka čomu je možný priebeh len v miestnom znecitlivení – lokálnej anestézii a nie je potrebné celkové uspatie a hospitalizácia. Zákrok je teda ambulantný.

Tukové tkanivo sa odstráni pomocou laserovej liposukcie SlimLipo a následne – pokiaľ je to potrebné – sa odstráni prebytočný prsná žľaza z 3-5 cm dlhého rezu, ktorý sa nachádza na hranici spodnej časti bradavky a okolitej kože. Kožu, ktorá následne zostane v relatívnom nadbytku, nie je potrebné odstraňovať – prispôsobí sa svojim novým „podmienkam“.

Pooperačne je potrebné nosiť kompresné – elastické prádlo 2 týždne po operácii. Návrat k bežným aktivitám je možný po niekoľkých dňoch, plné zaťaženie po 6-8 týždňoch. Výsledný efekt pri nekomplikovanom priebehu je možné posudzovať po 3-6 mesiacoch.

Fotogaléria

Úvod

O nás

Zákroky

Referencie

Otázky

Galéria

Cenník

Kontakt

Práca u nás